A napokban folytatták le az Európai Parlamentben a Tovarisi Tavares-jelentés vitáját. A baloldal őrjöngve ünnepel, a jobboldal bekeményít, hazaárulózik. Vajon a Magyarországot elmarasztaló és lejárató Tavares-jelentésnek örülni kell, ahogyan azt az MSZP és a MOMA (hogy mi?!, hát a MoMa. A Modern Magyarország Mozgalom) alapító elnöke, de az EP-be még az azóta megszűnt MDF listájáról jutó Bokros Lajos tette, vagy most már tényleg az asztalra kell-e csapni, hogy elég volt, mint azt a jobboldal teszi?! Érdekes kérdés. Minden esetre a választási kampány elkezdődött, a hazai balliberális horda a multijait és a bankjait védő európai baloldalt hívja segítségül (ha Ron Werber már itt van...)
Biztos sokat olvasott Ön is arról, hogy mi az a Tavares-jelentés. Mi a célja, miért írta meg azt Rui Tavares, egyáltalán ki az a Rui Tavares, és milyen alapon ír jelentést országunkról? Ezeket már bizonyára olvasta számtalan portálon, hallotta rádióban, televízióban.
De ki az a Rui Tavares?
Rui Tavares egy portugál származású zöldpárti EP-képviselő. Igen, zöldpárti, annak a zöldpártnak a képviselője, amelyik zöldpártnak EP-frakcióvezetője Daniel Cohn-Bendit, akit hazájában pedofil vádakkal illetnek („Többször is megesett, hogy néhány gyerek lehúzta a sliccemet, és elkezdtek simogatni engem. A körülményektől függően eltérően reagáltam minderre, de a vágyuk mindenképp problémát jelentett számomra. Miért nem egymással játszotok, miért engem választottak ki, és nem más gyereket? - kérdeztem tőlük. De ha kitartottak, én is visszasimogattam" - írja a zöldpolitikus a Le Grand Basar c. könyvben.). Ez alapján.
És jelentésének elfogadásáról.
Azt is olvashatták, de megismétlem. A Tavares jelentést 370 igen szavazattal, 249 ellenében, 82 tartózkodás mellett elfogadta a strasbourgi döntéshozás. Nem név szerinti szavazás volt, de sejteni lehet: Magyarországot képviselők közül az Európai Néppárthoz tartozó Fidesz képviselői nemmel szavaztak, a három szocialista képviselő igennel, és Bokros Lajos, aki az MDF listájáról jutott EP-mandátumhoz, szintén igennel.
Érdekesség: Bokros Lajos 2009-ben lett Európai Parlamenti képviselő, az MDF listavezetőjeként. Az MDF 2010-es bukását követően a párt megszűnt, jogutódja a Jólét és Szabadság - Demokrata Közösség, JESZ lett. A JESZ, amely visszaköveteli Bokros Lajostól a mandátumot, ám Ő még szóba sem áll a párttal. Annak ellenére sem fordult meg a fejében - az egyébként korszakváltókkal tartó retro politikusunknak -, hogy nem tagja a mandátumát adó MDF jogutódjának, sőt, egy másik párt, a MOMA, azaz a Modern Magyarország Mozgalom alapítója és elnöke. Hát, ez a korszakváltás...
De hogy állt Bokros a Tavares jelentéshez? Szerintem kár kommentárt fűzni hozzá, lássátok feleim szemetekkel (és halljátok fületekkel):
(magyarul: Mindannyiukat arra kérem, szavazzák meg a Tavares jelentést!)
Szép látni a magyargyűlölő pedoCohn-Bendit tapsát Bokros Lui felszólalása után:
És a jobboldal véleménye: